Hidromat Çeşitleri

Hidromat Fiyatları

wave

Hidromat Modelleri

winpo hidromat WNP 10H

Winpo Hidromat WNP 10H

Winpo Hidromat

Pedrollo Hidromat

Pedrollo Hidromat - AP-PH102

Pedrollo Hidromat Modelleri

Hidrofor Nedir ?

Hidrofor, şebeke suyu için gerekli olan basıncın yeterli olmadığı yerlerde devreye giren ve suyun basıncını arttırmaya yarayan pompa sistemlerine verilen addır. Genel olarak elektrikle çalışan hidrofor sistemleri, bina yüksekliği ve daire sayısına göre seçim yapılan basınç ve debi özelliklerine uygun olarak, bir yerde depolanmış suyu emiş yapmak üzere basıncı arttırarak çalışmaktadır.

Hidrofor Nerelerde Kullanılır ?

Hidrofor sistemleri, müstakil ve çok katlı binalar, siteler, toplu konutlar, villalar, okullar, apartmanlar, iş merkezleri, pansiyonlar, oteller ve sosyal tesisler gibi bir çok alanda şebeke suyu veya depolardan bulunan basınçlı su ihtiyacının karşılanması amacıyla tercih edilmektedir. İstenilen basınçta sürekli ve konforlu basınçlı su sağlamak için hidrofor hesabı doğru yapılmalı ve pompa kullanım değerlerine uygun olarak hidrofor pompası ve hidrofor basınç tankı seçimi yapılmalıdır. Bu bilgiler ışığında, hidrofor basınç şalteri ayarı ile pompanın devreye giriş kontrolü sağlanarak enerji tasarrufu ve doğru hidrofor hesabı ile pompanın tam randumanlı olarak uzun ömürlü çalışma süresi sağlanmaktadır.

Hidrofor Sistemi Nelerden Oluşur ?

Hidrofor sistemi bileşenleri ve görevlerini aşağıda sizler için listeledik;

  1. Hidrofor Pompası: Debi ve basma yüksekliklerine uygun olarak pompa seçilmelidir.
  2. Hidrofor Basınç Tankı: Pompa kapasitesine uygun olarak hidrofor basınç tankı seçilmelidir. Büyük hacimde basınç tankı seçimi hidrofor sistemini az devreye girip çıkarmakta, böylelikle hidrofor ömrünü uzatmaktadır.
  3. Hidrofor Basınç Şalteri: Hidrofor sisteminin start stop kumandasıdır. Hidrofor sistemi üzerinde bulunan hidrofor basınç şalteri, pano içerisindeki kontaktörleri çektirerek hidroforun pompa motorlarını çalıştırmakta ve istenen basınca geldiğinde kontaktörleri bırakmakta, böylelikle hidrofor pompası durmaktadır.
  4. Hidrofor Elektrik Panosu: Hidrofor sisteminin kontrol panosudur. Elektrik panosu içerisinde, hidrofor motorunun amperine göre motor koruma rölesi, otomat, kontaktör, termik ve on/off anahtarı bulunmaktadır.
  5. Manometre: Hidrofor sisteminin hangi basınçta çalıştığının göstergesidir.
  6. Beş Yollu Vana: Hidrofor sisteminin mekanik parçalarını birleştirme ve su çıkışı görevlerini görmektedir.
  7. Fleks Hortum: Alttan küreli paket hidroforlarda ve düşey milli hidroforlarda basınç tankına montaj elemanıdır.

Hidrofor Seçimi Nasıl Yapılır ?

Anadolu pompa olarak, sumak pompa hidrofor seçimlerinizde hidroforun debisi ve hidroforun basıncı (basma yüksekliği) ile binadaki kat ve daire sayısının en önemli faktör olduğunu belirtmek isteriz. Eğer bir hidrofor emiş yapacak ise kaç metreden yapacağından, kullanılacak olan suyun ve mevcut elektrik şebekesinin özellikleri hidrofor seçimi için önemli parametrelerden bir tanesidir. Hidrofor sisteminin montaj yapılacağı yer ile beslenecek dairelerin arasında ne kadar mesafe olacağı, yatay ya da dikey gidecek boruların uzunluğu çok iyi hesaplanmalıdır. Bilinmesi gereken en önemli konu doğru hidrofor seçimi yapmak sağlıklı bir su basıncı almak için çok önemlidir. Bu sebeple herhangi bir fikir alışverişinde bulunabilmeniz için, Anadolu Pompa müşteri hizmetlerimizden tüm sorularınız için destek alabilirsiniz.

Hidrofor Pompa Fiyatı ?

Hidrofor pompa fiyatları, çalışma şeklinden performans eğrisine kadar farklılıklar göstermektedir. Bir hidrofor fiyatı, kullanılacak alana göre de ciddi fiyat farkları doğurmaktadır. Hidrofor fiyatı elbetteki ürünün kalitesine yansıdığı gibi, belirli markalara özel kampanyalı hidrofor pompa fiyatları özel olarak oluşuturlmaktadır. Hidrofor pompa fiyatları 650 ₺ den başlayan fiyatlarda olup, çok daha yüksek rakamlara ulaşabilmektedir.

Ev Tipi Hidrofor Fiyatları ?

Ev tipi hidrofor fiyatları, 650 ₺ den başlayıp, kullanılacak alandan, istenilen basınç değerine kadar fiyat farkları oluşmaktadır. Ev tipi hidrofor fiyatı doğru bir şekilde oluşturulması için, öncelikle kullanılacak alan ve istenilen basınç değeri bilinmelidir.

Hidrofor Montaj Fiyatları ?

Hidrofor montaj fiyatları, belirli bir fiyatı olmadığı gibi keşif sonrasında özel olarak fiyatlandırma yapılabilmektedir. Hidrofor montajı yapılacak uygulama alanına göre farklılıklar göstermektedir. Hidrofor pompa montajı fiyatları, istanbul içerisinde sabit montaj fiyatı uygulanmaktadır. Hidrofor pompa montajı farklı illerde olması durumunda ayrı şekilde fiyatlandırılacaktır. Anadolu Pompa hidrofor montaj konusunda deneyimli personelleri ile güvenle hidrofor montaj hizmeti vermektedir.

Sessiz Hidrofor Fiyatları

Sessiz hidrofor fiyatları, 660 ₺ başlayan fiyatlarda olup, sessiz hidrofor pompa fiyatı, kullanılacak alana ve istenilen basınca göre farklılık göstermektedir. Mevcut stoklarımızda bulunan sessiz hidroforumuz maksimum 52 desibel ses çıkartmaktadır. Sektörde sessiz hidrofor fiyatı, çok daha uygun fiyatlarda bulunabildiği gibi, Anadolu pompa olarak ısrarla tavsiye etmediğimizin bilinmesini isteriz. Her üründe olduğu gibi, sessiz hidrofor ürünü de kalite olarak yüksek önem arz etmektedir.

Hidromat Fiyatları

Hidromat fiyatları, kullanılacak alanın genişliğine ve istenilen basınç değerlerine göre farklılıklar göstermektedir. Ayrıca hidromat otomatiği fiyatları ürün kalitesine göre de farklılık göstermekdir.